Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Gdzie postawić klatkę dla chomika?


Gdy zastanawiasz się nad tym, gdzie postawić klatkę dla chomika, jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć, zanim ją ostatecznie ustawisz:


 1. Trzymaj klatkę w cichym miejscu

  Twój chomik będzie spał przez większość dnia i bez wątpienia większy hałas go obudzi. Chomiki, jeśli nie mają wystarczająco dużo snu, stają się markotne i drażliwe, warto więc ustawić klatkę w tej części domu, która Ci się wydaje najcichsza.


 2. Trzymaj klatkę z dala od ultradźwięków

  Chomiki mają doskonały słuch i słyszą dźwięki, których my nie słyszymy. Elektronika w naszych domach taka jak telewizory i komputery emitują bardzo dużo hałasu, którego my nie słyszymy. Ultradźwięki wydobywają się też z rur, dlatego umieszczanie klatki w pobliżu zmywarki do naczyń lub kranu może być dla chomików bardzo stresujące.


  uszy chomika są bardzo czułe
  Uszy chomika wychwycą rzeczy niesłyszalne dla nas, między innymi ultradźwięki

 3. Postaraj się utrzymać stałe pory oświetlenia

  Doba chomików ustabilizuje się w pomieszczeniu, w którym wieczorem światło jest gaszone mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Chomiki przyzwyczają się do pewnej ilości światła, lecz jeśli będzie się je włączać i wyłączać o różnych porach dnia i nocy, to ich zegar biologiczny może lekko zwariować i ich codzienny plan snu się zdestabilizuje.


 4. Wybierz pomieszczenie, w którym panuje stała pokojowa temperatura

  Chomiki łatwo się wychładzają lub przegrzewają. Generalna zasada ustawiania klatek głosi, aby trzymać klatki z dala od bezpośredniego światła słonecznego, kominków i grzejników, łazienek oraz miejsc, w których panują przeciągi, wilgoć lub umieszczone są klimatyzatory powietrza. Dlatego jedne z najgorszych miejsc, w których możesz postawić klatkę to balkon, ogród zimowy czy kuchnia - ponieważ tam w bardzo krótkim czasie może się zrobić bardzo gorąco. Najlepsze miejsca to takie, gdzie dobowe i roczne wahania temperatur są niewielkie, stąd przedpokoje i garaże to także zły wybór.


 5. stała temperatura
  Chomiki wolą miejsca, gdzie panuje względnie ta sama temperatura

 6. Unikaj stawiania klatki w pralni czy garażu

  Po pierwsze, te pomieszczenia najczęściej są pełne zapachów chemikaliów i kurzu, a po drugie, w ciągu doby temperatura może się tam drastycznie wahać.


 7. Znajdź dobrą powierzchnię do postawienia klatki

  Jeśli nie chcesz stawiać klatki na podłodze, to będziesz potrzebował dobrej, stabilnej powierzchni dla klatki. Powierzchnia musi być stabilna, aby klatka nie spadła na podłogę. Jeśli kupiłeś klatkę Qute, to problem nie istnieje, ponieważ Qute jest klatką, która samodzielnie stoi na podłodze i nie potrzebuje stołu czy biurka jako podstawy.


 8. Nie daj dostępu innym zwierzętom do klatki

  Duże zwierzęta wlepiające oczy w klatkę z całą pewnością napędzą stracha chomikowi i będą dla niego źrodłem wielkiego stresu. Na wolności, chomiki stanowią część jadłospisu wielu różnych zwierząt, dlatego Twój pies czy kot, nawet jeśli będzie chciał się niewinnie pobawić z chomikiem, mogą go na śmierć przestraszyć. Najlepiej po prostu trzymać kota czy psa z dala od klatki Twojego chomika (oraz z dala od samego chomika, gdy ten przebywa poza swoim domkiem).Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy