Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Gdzie przechowywać ściółkę?


Jakiejkolwiek ściółki nie używasz, z pewnością chcesz, aby jak najdłużej pozostała sucha i świeża. Chomiki bardzo często podgryzają własną ściółkę, jeśli więc jest ona brudna lub spleśniała, to może ona wywołać wielką rewolucję w przewodzie pokarmowym Twojego chomika.


Jedna możliwość to przechowywanie ściółki w szczelnie zamkniętym pudełku, aby uniemożliwić innym zwierzętom dostęp do niej. Podczas gdy jedni hodowcy wybierają szczelne pojemniki na przechowywanie ściółki, to inni decydują się na mrożenie ściółki przez 48 godzin, aby zmniejszyć możliwość przeniesienia z niej jakichkolwiek pasożytów na zwierzęta. Jeśli się na to zdecydujesz, upewnij się jednak, że ściółka jest w pełni rozmrożona, gdy trafia do klatki chomika, ponieważ w innym wypadku może zaziębić Twojego zwierzaczka.


Klatka dla chomika z szufladą
Klatka Qute z poręczną szufladą

Jeśli zdecydowałeś się na klatkę Qute z wbudowaną szufladą, to możesz trzymać swoją ściółkę właśnie tam. Jeśli nie masz takiej klatki, bardzo ważne jest, abyś miał dobre, suche miejsce, w którym będziesz przechowywać ściółkę dla swojego chomika.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy