Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Ściółka dla chomika


Masz do wyboru wiele rodzajów ściółki, ale niektórych należy unikać. Zalety i wady poszczególnych rodzajów ściółki wypisaliśmy już w sekcji ‘Ściółka’ naszego przewodnika. Chomiki uwielbiają kopać sobie norki i tunele w swojej ściółce, dlatego, gdy już wybierzesz sobie ściółkę, warto jej wysypać dużo w klatce. Ściółka daje chomikom zajęcie, jest izolatorem termicznym i wchłania odchody, co sprawia, że można łatwo i szybko wyczyścić klatkę.


Niektórzy właściciele decydują się na ściółkę jasnego koloru, ponieważ pozwala ona od razu zauważyć, gdy w klatce pojawia się krew. Jeśli zobaczysz jakiekolwiek ślady krwi, to warto dokładnie sprawdzić stan zdrowia Twojego przyjaciela. Małe nacięcia i zadrapania możesz wyleczyć domowymi sposobami, ale duże urazy lub obecność krwi w urynie lub w okolicach genitaliów powinny być sygnałem alarmowym i bodźcem do natychmiastowej wizyty u weterynarza.


Wybór właściwej ściółki dla chomika jest kluczowy dla jego dobrobytu

W zależności od rodzaju Twojej klatki, istnieją różne sposoby przechowywania ściółki. Jeśli posiadasz klatkę Qute z dołączoną szufladą, to możesz przechowywać ściółkę w tej szufladzie. Hodowcy bez szuflady najczęściej przechowują ściółkę w szczelnym plastikowym pojemniku, aby ściółka nie zamokła, ani nie złapała wilgoci. Jeśli martwisz się o szkodniki, które mogą się zagnieździć w ściółce takiej jak np. siano, niektórzy hodowcy decydują się mrozić swoją ściółkę przez 48 godzin, aby wybić wszelkie pasożyty, które mogą się w niej kryć. To znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że Twój chomik zarazi się np. świerzbowcem - upewnij się jedynie, że ściółka będzie rozmrożona w chwili wyłożenia jej w klatce!Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy