Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Smakołyki


Tak jak my, nasze chomiki uwielbiają smakołyki od czasu do czasu. Wśród przysmaków znajdować się będą produkty kupione w sklepie, ale mogą nimi być także kawałki ich ulubionych warzyw czy owoców.


Sklepy zoologiczne oferują duży wybór w przysmakach dla chomików, jeśli więc chcesz znaleźć coś dla swojego futrzastego przyjaciela, to wybór może Cię odrobinę oszołomić. Podobnie jak z ludźmi, dobrze jest podejść to tego tematu z umiarem - jeśli więc ludzie nie powinni przesadzać ze swoimi przysmakami, tak i chomiki nie powinny tego robić. Smakołyki można podawać od okazji do okazji, lecz nie regularnie czy uczynić z nich część zwykłej diety zwierzątka.


Chomiki uwielbiają smakołyki
Chomiki uwielbiają smakołyki

Wielu posiadaczy popełnia błąd karmiąc swoje chomiki smakołykami z ‘ludzkiej’ kuchni. I choć chomiki lubią wiele ze świeżych warzyw i owoców, które my też lubimy jeść, ich organizmy nie są przyzwyczajone do wszystkich produktów, które stanowią naszą dietę. Niektóre rzeczy, które my uważamy za wyjątkowo smaczne, mogą być dla chomików szkodliwe lub nawet trujące. Dla przykładu, nie powinno się karmić żadnego chomika słodyczami czy czekoladą. I choć jest prawdopodobne, że rzucą się na takie jedzenie jak na każde inne, ten rodzaj pokarmu może wywołać poważne kłopoty zdrowotne dla Twojego chomika już w jego workach policzkowych, o całym przewodzie pokarmowych nie wspominając. Z tego powodu zdecydowanie lepiej trzymać się smakołyków w postaci warzyw, owoców i smakołyków zrobionych specjalnie dla nich, o których wiesz, że na pewno nie zaszkodzą Twojemu podopiecznemu.Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy