Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Ile jedzą chomiki?


To, ile jedzą chomiki, zależy od ich rozmiaru, ale jedzą w przybliżeniu od jednej do dwóch łyżeczek suchej karmy dziennie. Jeśli zauważysz, że Twój chomik przechowuje bardzo duże ilości jedzenia w ściółce, to oznacza to zapewne, że dajesz mu za dużo jedzenia. A jeśli jedzenie znika bardzo szybko po jego podaniu, to pewnie powinieneś nieco zwiększyć ilość karmy.


Chomiki są malutkie, dlatego nie potrzebują dużo jedzenia

Jeśli Twoje chomiki są bardzo małe, np. są to chomiki Roborowskiego, to mogą jeść nawet mniej niż łyżeczkę karmy dziennie. A jeśli posiadasz dużego chomika syryjskiego, to pewnie będzie on jadł nieco więcej niż dwie łyżeczki. Chomiki, które są w ciąży lub przechodzą rekonwalescencję po chorobie, mogą potrzebować nieco więcej pożywienia niż zwykle. Najlepiej jest obserwować swoje zwierzątko i posłużyć się zdrowym rozsądkiem w ocenie tego, ile karmy im podawać - każdy przypadek będzie bowiem nieco inny.Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy