Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Dieta chomików


Większa część diety chomika powinna się składać z suchej karmy, która została specjalnie skomponowana, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe Twojego zwierzaka. W Twoim miejscowym sklepie zoologicznym z pewnością znajdziesz wiele produktów do wyboru, które będą świetnie spełniać to zadanie. Będą one przybierać postać od podstawowych do smakowych i mogą one zawierać mieszanki różnych produktów takich jak ziarna i pellety.


Po pierwsze, warto pamiętać, że niektóre produkty umieszczane w opakowaniach z karmą nie zostały gruntownie zbadane. Zapytaj doświadczonego hodowcę o radę lub zajrzyj na naszą stronę, jeśli nie jesteś pewien, które marki karmy są godne polecenia. Radzimy, abyś albo kupował karmę dla swojego futrzastego przyjaciela w dobrym sklepie zoologicznym, albo był pewien składu i jakości danego produktu, gdy go kupujesz w innym miejscu. Czasem już rzut oka na produkt potrafi Ci dużo powiedzieć, możesz m.in. sprawdzić, czy karma wygląda dobrze i świeżo i czy w mieszance nie ma zbyt dużo pyłu.


dobranie odpowiedniej diety dla chomików jest bardzo ważne
Dieta chomika powinna się w głównej mierze składać z suchej karmy dobrej jakości

Jeśli się zastanawiasz nad zakupem karmy, która jest trzymana luzem, upewnij się, że jest przechowywana w czystym, suchym miejscu. Jeśli karma chomika złapie wilgoć, to z łatwością rozwinie się na niej pleśń, a ta jest bardzo niebezpieczna dla chomików i może doprowadzić do problemów z układzie krwionośnym tych zwierząt.


Niektórzy hodowcy uważają, że można chomikom podawać karmę dla królików czy świnek morskich i przez to nieco oszczędzić. Czego jednak ci hodowcy nie rozumieją to to, że mieszanki dobierane dla poszczególnych gatunków zwierząt domowych istnieją nie bez powodu. Każdy gatunek domowego zwierzęcia potrzebuje bowiem innych składników w swojej diecie i podawanie jednemu zwierzęciu produktu nie przeznaczonego specjalnie dla niego może spowodować niedożywienie lub, co gorsza, nakarmić zwierzę substancją dla niego nieodpowiednią i doprowadzić tym samym do zatrucia.


Kiedy już przyniesiesz karmę do domu, najlepiej jest trzymać ją w zamkniętym pojemniku w suchym i zaciemnionym miejscu. Jeśli zauważysz, że jakakolwiek część karmy dostała wilgoci lub zaszła pleśnią, to bardzo ważne, aby wyrzucić ten pokarm, ponieważ, jak już wspomnieliśmy powyżej, zjedzenie spleśniałego pokarmu przez chomika może być niezwykle niebezpieczne dla chomików.



Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy