Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Świeży pokarm dla chomików


Choć suchy pokarm powinien stanowić większość diety Twojego chomika, w naturalnym środowisku ich dieta jest bardziej zróżnicowana i Twój chomik też się ucieszy z dodatków do diety od czasu do czasu. Takie postępowanie zmniejszy tęsknotę chomika do życia na wolności, dostarczy mu rozrywki i zmniejszy stres. Nie musisz codziennie dawać swojemu chomikowi świeżych owoców lub warzyw, kilka razy w tygodniu w zupełności wystarczy. Jeśli potrzebujesz sugestii w tej kwestii, spójrz na naszą listę zamieszczoną tutaj.


 
hamsters love fresh food
Chomiki cieszą się tak samo na widok suchej karmy, jak i świeżego jedzenia

Gdy wybierasz świeże jedzenie na pokarm dla swojego zwierzaczka, upewnij się, że jest ono w pełni odmrożone oraz dojrzałe - chomiki nie trawią zbyt dobrze niedojrzałego lub przejrzałego pożywienia. Jeśli masz ochotę podarować swojemu chomikowi trochę świeżych warzyw lub owoców ze swojego własnego ogródka lub z najbliższego warzywniaka, to jest to jeden z najlepszych sposobów na uzupełnienie diety Twojej puszystej pociechy i jednocześnie nagrodzenie jej smakołykiem, który uwielbia. Jeśli zielenina jest starannie dobrana (niektóre rośliny zielone szkodzą chomikom) i dobrze umyta, to zapewnisz w ten sposób ważną dla Twojego chomika różnorodność w diecie. Kiedy się na to zdecydujesz, sprawdź naszą listę odpowiednich warzyw i owoców w naszym ‘jadłospisie chomika’.


Inna rzecz, o której należy pamiętać, to ilość podawanego świeżego jedzenia. Jeśli podasz go za dużo, mogą się wydarzyć trzy rzeczy. Po pierwsze, za dużo jedzenia może przyprawić chomika o nudności i biegunkę. Po drugie, jeśli tym świeżym jedzeniem są owoce, zbyt duża ich ilość może spowodować kłopoty z zębami u Twojego chomika. Po trzecie, chomiki będą przechowywać każde jedzenie, którego nie są w stanie zjeść od razu, a świeże jedzenie bardzo szybko się popsuje, jeśli chomik będzie je chciał przechowywać. Z tego powodu radzimy usunąć wszelkie świeże jedzenie dzień po tym, jak zostało włożone do klatki. To zmniejszy ryzyko zjedzenia czegoś zepsutego przez Twojego małego przyjaciela.


ostrożnie dobieraj dietę dla chomika
Chomiki potrzebują tylko odrobiny świeżego jedzenia - to są w końcu bardzo małe zwierzęta

Podobnie jak ludzie, chomiki potrzebują białka to pozostania w formie. Niektóre suche mieszanki pokarmowe zawierają białko w odpowiedniej ilości, ale inne składają na Twoje ręce obowiązek wzbogacenia diety Twojego chomika o niezbędne proteiny. Wielu znawców tematu radzi, aby podać chomikowi od czasu do czasu odrobinę jaja na twardo lub jajecznicy. Nie należy jednak przesadzać i podać tylko odrobinę - chomiki to w końcu bardzo małe zwierzęta i nie potrzebują wiele jedzenia. Co więcej, jeśli chomik spróbuje zmagazynować gdzieś jajo, to bardzo szybko się ono zepsuje. Jeśli zauważysz, że Twój chomik schował jajo w tylko sobie znanym miejscu, przekop klatkę, znajdź ukryte jedzenie i pozbądź się go, aby ocalić przyjaciela od problemów żołądkowych w przyszłości.Zdjęcia naszych klientów

Chomik wyjadający jedzenie z miski

Komentarze

Bielecka, 2 stycznia 2024

słodziak dziękujee za podpowiedzi na pewno skorzystam i będę ostrożniejsza