Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak wyczyścić zęby chomikowi?


Jeśli martwisz się o higienę pyszczka Twojego chomika, jest wiele rzeczy, jakie możesz zrobić, aby utrzymać jego zęby w czystości - począwszy od właściwej karmy przez specjalną dietę aż do gryzaków - wszystkie one sprawią, że zęby zwierzaka pozostaną zdrowe i mocne. Zdrowy ząb powinien być w miarę prosty, wolny od krwi oraz tej samej długości co drugi ząb obok niego. Nie masz żadnych powodów do zmartwień, jeśli zęby Twojego chomika staną się nieco żółte - to zupełnie naturalne. Jeśli starszy chomik ma białe zęby, to tak naprawdę może to być objawem choroby, nie martw się więc, jeśli zęby Twojej pociechy nie są tak białe jak Twoje.


Oto kilka wskazówek, jak dbać o zdrowe zęby chomika:

 1. Podawaj tak świeże jedzenie, jak i suchą karmę

  Chomiki będą przeszczęśliwe, jeśli będą dostawać różne warzywa i owoce obok ich normalnej suchej karmy. Nie tylko jest to podstawą zróżnicowanej diety, ale też jest bardzo zdrowe dla ich zębów.


 2. Zastanów się nad różnymi dostępnymi rodzajami karmy

  Masz ogromny wybór w doborze suchej karmy dla chomika, począwszy od skompresowanych pelletów aż do samych ziaren. Należy omijać szerokim łukiem karmę, która jest tłuczona lub mielona, ponieważ to one wywołują kłopoty z zębami. W ciągu życia Twojego zwierzaka będziesz pewnie chciał wypróbować kilka różnych diet, aby się dowiedzieć, która mu najbardziej odpowiada. Pamiętaj jedynie, aby dietę zmieniać stopniowo, ponieważ żołądek chomików jest delikatny i może źle reagować na nagłe zmiany w jadłospisie.


 3. wybór w karmie
  Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów karmy dla chomików

 4. Ogranicz liczbę smakołyków kupowanych w sklepie

  Choć nie mamy wątpliwości, że Twój chomik będzie przepadał za gotowymi przysmakami ze sklepu, to jednak trzeba je mu podawać z umiarkowaniem i wybierać te, które nie zawierają cukru.


 5. Kup zabawkę do gryzienia

  Zęby chomików rosną przez całe ich życie i czasem może im grozić przerost. Jeśli tak się dzieje, zbyt długie zęby uniemożliwią Twojemu chomikowi prawidłowe jedzenie, a to w dłuższej perspektywie będzie bardzo niebezpieczne. Dlatego, jeśli do tego dojdzie, będziesz musiał zabrać go niezwłocznie do weterynarza.


  Ponieważ trudno określić, kiedy zęby chomika są prawidłowej długości, a kiedy są już zbyt długie, najlepiej jest pozwolić samemu chomikowi o tym decydować. Dlatego warto włożyć mu coś do klatki, co pomoże mu radzić sobie na bieżąco z tym problemem - najlepiej się tutaj sprawdzają zabawki do gryzienia.


  Istnieje wiele różnych rodzajów gryzaków, które polubi Twój chomik. Możesz też zdecydować się przynieść mu kawałek drewna z lasu, ale strzeż się wtedy drewna, które jest niebezpieczne dla małych zwierząt, tzn. bardzo łamliwego lub takiego, które zostało polakierowane lub potraktowane środkiem owadobójczym.


 6. Chomiki uwielbiają wgryźć się w daną rzecz

 7. Unikaj podawania jedzenia przeznaczonego dla ludzi

  Układ pokarmowy chomików bardzo się różni od układu pokarmowego ludzi. Z tego powodu ludzkie jedzenie może chomikom bardzo zaszkodzić. Najlepiej w ogóle nie dawać im ludzkiego pożywienia, a jeśli ciągle nie jesteś pewien, co możesz im podać, to rzuć okiem na naszą listę bezpiecznych pokarmów dla chomików.


  Inna rzecz, o której wielu właścicieli zapomina, to fakt, że bakterie żyjące w ludzkiej jamie ustnej mogą być bardzo szkodliwe dla chomików. Właśnie dlatego lepiej nie dzielić się swoim jedzeniem z chomikiem lub całować jakąkolwiek część jego ciała.Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy