Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak czyścić klatkę dla chomika?


To, oczywiście, zależy od rodzaju klatki, jaką posiadasz. Jeśli więc posiadasz akurat naszą nowoczesną klatkę Qute, sprzątanie jej trwa kilka minut. Starsze klatki wymagają więcej czasu i trudniej je wyczyścić. Poniżej zamieściliśmy kilka sugestii dotyczących tego, jak należy czyścić różne dostępne na rynku modele klatek dla chomika.


Klatka Qute

Klatka Qute to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnej klatki chomika. Została tak zaprojektowana, aby jej czyszczenie było szybkie i bezproblemowe. Podłoga górnego poziomu jest zbudowana z poziomych krat po to, aby nieczystości spadały prosto na ściółkę na dolnym poziomie. Aby wyczyścić klatkę Qute, wystarczy, że zachęcisz chomika do wycieczki na górny poziom, a następnie podniesiesz i przekręcisz tunel łączący dwa poziomy, aby chomik nie mógł wrócić na dół. Teraz należy jedynie wysunąć dolny poziom jak każdą inną szufladę i wysypać jej zawartość do śmietnika lub kompostownika. Spryskaj pustą szufladę środkiem do dezynfekcji, przetrzyj ściereczką i napełnij świeżą ściółką. Włóż dolny poziom na swoje miejsce, obniż tunel do swojej pierwotnej pozycji. Teraz wystarczy wyczyścić już tylko akcesoria i wszystko gotowe!


czyszczenie klatki dla chomika
Klatka Qute została specjalnie zaprojektowana, aby łatwo się ją czyściło

Tradycyjne klatki

Istnieją dziesiątki różnych wariacji na temat tradycyjnej klatki dla chomika, ale niezależnie od poszczególnych projektów, etapy sprzątania wszystkich tych klatek będą względnie takie same.


Pierwszą rzeczą będzie zabranie chomika z klatki i trzymanie go w bezpiecznym miejscu na czas sprzątania. Możesz go umieścić w przenośnej klatce lub (jeśli nie zabierze to więcej niż 20 minut) w kuli dla chomika i zostawić pod opieką dorosłego. Jeśli masz zapasową klatkę, pamiętaj, aby napełnić ją ściółką, włożyć do środka pożywienie i wodę. Gdy organizujesz dla chomika tymczasowe pudełko, pamiętaj, że chomiki z łatwością się przegryzą przez karton.


Następnie musisz z klatki wyjąć wszystkie akcesoria, w tym miseczkę na karmę. Te przedmioty umyjesz później - w niektórych typach klatek, aby wyjąć akcesoria, będziesz musiał najpierw pozbyć się ściółki ze środka. I to, w jaki sposób opróżnisz klatkę ze ściółki, także zależy od konkretnego modelu klatki - albo możesz przechylić całą klatkę i opróżnić jej zawartość do kosza, albo musisz odczepić jej dno, aby to zrobić.


Gdy klatka jest już pusta, należy ją wyczyścić z użyciem specjalnego płynu i ściereczki. Za każdym razem, gdy czyścisz klatkę, użyj świeżo wypranej ściereczki lub po prostu nowej. Wielu właścicieli ma specjalnie przeznaczoną ściereczkę do czyszczenia klatki, którą piorą po każdym sprzątaniu. Za pomocą tej ściereczki przetrzyj klatkę i upewnij się, że wszystkie odpady i fragmenty starej ściółki, które gdzieś utknęły, zostaną usunięte i że całą klatka jest dobrze wyszorowana ze wszelkich nieczystości. Jeśli Twoja klatka jest wyposażona w kraty, to je także musisz dobrze przetrzeć. Czyszczenie klatki zapobiegnie infekcjom, zlikwiduje przykre zapachy i sprawi, że Twoje zwierzątko będzie się ogólnie lepiej czuło w swoim domku.


sprzątanie klatki
Twój przyjaciel będzie Ci wdzięczny za miłą i czystą klatkę

Będziesz także musiał wyczyścić wszystkie akcesoria z klatki, które wyjąłeś wcześniej - muszą być tak samo dokładnie wyszorowane jak sama klatka. Twój chomik wspina się na wszystkie te rzeczy, dlatego z pewnością warto wyczyścić je tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Chomiki liżą i podgryzają swoje akcesoria od czasu do czasu i na pewno nie chcesz, żeby wtedy dostało się ich organizmu jakieś paskudztwo.


Po tym, jak wyczyścisz klatkę i akcesoria, daj im trochę czasu, by wyschły, zanim wsypiesz nową ściółkę do klatki, ponieważ w przeciwnym wypadku ściółka namoknie i zmieni się w pulpę. Chomiki mogą się przeziębić od kontaktu z wilgotną ściółką. Właśnie dlatego lepiej poczekać kilka minut dłużej, by klatka była w pełni sucha, zanim ją ponownie napełnisz ściółką.


Ostatnia rzecz do zrobienia to czyszczenie miseczki na karmę i poidła, a także ponowne ich napełnienie na sam koniec oraz umieszczenie w tym samym miejscu klatki, co poprzednio. Jeśli nie są regularnie czyszczone, to będą w stałym tempie zbierać brud, zwłaszcza poidło. Jeśli poidło będzie zbyt brudne, to może się zblokować i Twój chomik nie będzie w stanie z niego pić.


Kiedy wszystko już jest czyste i lśniące, możesz wprowadzić swojego chomika z powrotem do klatki. Niektórzy hodowcy mieszają nową ściółkę z odrobiną starej, aby odnowiona klatka nosiła na sobie własny zapach ich chomika. Niezależnie od tego, czy będziesz chciał to wypróbować, czy nie, Twój chomik będzie Ci wdzięczny za swój piękny, czysty domek. Kiedy wprowadzisz swojego chomika do wysprzątanej klatki, daj mu potem nieco czasu, by się do niej przyzwyczaił, zanim ponownie otworzysz klatkę i zaczniesz się z nim bawić.Zdjęcia naszych klientów

Biała klatka dla chomika w pokoju dziecka

Komentarze

Olusia, 9 marca 2021

DZIĘKUJE !!!!!!!!!!!!!!! :-)