Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak wyczyścić futro chomika?


Zdrowe chomiki, niezależnie od tego czy krótko-, czy długowłose, będą codziennie dbać o swoje futro. To oznacza, że właściciele chomików krótkowłosych praktycznie nie muszą się zajmować tą kwestią, a nawet właściciele odmian długowłosych nie będą musieli tej kwestii poświęcać wiele czasu. Istnieją jednak wypadki, w których Twój chomik będzie potrzebował odrobinę Twojej pomocy w tej kwestii i najlepiej zacząć to praktykować, gdy Twój chomik jest jest młody i otwarty na nowe rzeczy.


Chomiki krótkowłose:

Przez większość życia chomika, nie będzie on potrzebował Twojej pomocy w pielęgnacji, ponieważ sam będzie się wszystkim regularnie zajmował. Być może będzie potrzebował nieco pomocy w miarę starzenia się, ale chomiki to tak naprawdę tak czyste zwierzęta, że same się zajmą swoją higieną.


less hair

Jeśli Twój chomik jest naprawdę brudny, to pozwól najpierw mu się oczyścić w piasku. Niektóre chomiki uwielbiają kąpiele piaskowe - i w czasie kąpieli będą tak wierzgać w piasku, że tym samym usuną większość brudu ze swojego futerka (weź jednak poprawkę na to, że niektóre chomiki nie będą lubić kąpieli piaskowych i nie będą się wtedy czyścić). Jeśli kąpiel w piasku nie jest w stanie usunąć brudu, a Ty się obawiasz, że ta substancja nie zejdzie z czasem lub że może spowodować problemy, jeśli Twój chomik ją zje lub poliże, to być może wtedy nie obejdzie się bez mokrej kąpieli. Jeśli uważasz, że kąpiel wodna jest niezbędna, to musisz w każdej chwili mieć pewność, że głowa chomika zawsze się będzie znajdować powyżej krawędzi wody. Musisz mieć także pewność, że woda jest ciepła, ale nie gorąca. Kąpać zwierzątko powinna osoba dorosła, a szampon powinien być odpowiednio dobrany dla chomików, a w wypadku suszenia suszarka powinna zostać ustawiona na najniższą temperaturę i najniższe obroty.


Jeśli Twój chomik wygląda na nieco brudnego, to najpierw go poobserwuj i zobacz, czy potrafi on sam zadbać o swój wygląd. Jeśli ma ranę na nodze lub przerośnięte zęby, to może mieć bardziej ograniczoną zdolność czyszczenia siebie niż zwykle. Jeśli cierpi na jakąś chorobę, to zaniedbany wygląd może być jednym z jej objawów. Jeśli np. Jest zaatakowany przez nużeńca, ich futro będzie zmatowiałe oraz przerzedzone, a skóra podrażniona i łuszcząca. Aby dowiedzieć się o tej i innych dolegliwościach, zajrzyj do sekcji naszego przewodnika poświęconej najpowszechniejszym chorobom chomików. Jeśli nie jesteś w stanie zidentyfikować przypadłości Twojego zwierzaka z pomocą naszego przewodnika lub innej encyklopedii zdrowia zwierząt, to najlepiej zwrócić się o pomoc do weterynarza.


Chomiki długowłose:

Chomiki długowłose tak samo dbają o swoją higienę jak ich krótkowłosi pobratymcy, będą jednak potrzebować odrobinę Twojej pomocy, by naprawdę błyszczeć.


Chomiki długowłose mogą czerpać dużą przyjemność z kąpieli piaskowej, ale pewnie przyda im się raz na jakiś czas sesja czesania i przycinania co dłuższych włosów.


long haired hygiene

Aby wyczesać swojego chomika, połóż go sobie na kolanach i poczekaj, aż się uspokoi, zanim zaczniesz szczotkować. Najlepszy do tego celu jest najpierw grzebień o szeroko rozstawionych zębach, ponieważ użycie grzebienia o ciasno rozstawionych zębach może być bardzo bolesne dla Twojego zwierzęcia. Radzimy delikatnie czesać i trzymać te włosy, które czeszesz, u ich nasady, aby nie ciągnąć skóry Twojego przyjaciela. W ten sposób rozplątanie kołtuna nie będzie w ogóle bolesne i nie będziesz niepotrzebnie wyrywać mu włosów.


Jeśli wyczesałeś futro swojego podopiecznego i ciągle jest ono brudne i splątane, to być może będziesz zmuszony przyciąć włosy, aby pozbyć się niechcianych kołtunów. Ponieważ chomiki nie znoszą być kładzione na plecach, radzimy przycinać im delikatnie futro, gdy stoją sobie Twoich kolanach lub na podłodze. Za każdym razem przycinaj tylko odrobinę.Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy