Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak często należy czyścić klatkę chomika?


To, jak często trzeba czyścić klatkę chomika, zależy od kilku czynników, takich jak:


  • Ile chomików posiadasz?
  • Czy klatka się szybko brudzi?
  • Czy drażni Cię zapach unoszący się z klatki?
  • Jak duża jest sama klatka?

W zależności od Twoich odpowiedzi na powyższe pytania, będziesz musiał sam zdecydować, kiedy należy sprzątać klatkę, ale generalną zasadą właścicieli jednego chomika jest sprzątanie klatki raz w tygodniu.


how often cleaning
To, jak często sprzątasz klatkę swojego podopiecznego, zależy od kilku czynników, jeśli jednak masz tylko jednego chomika i klatkę rozsądnych rozmiarów, to sprzątanie raz w tygodniu zupełnie wystarczy

Im więcej masz chomików, tym częściej musisz sprzątać. Ta zasada może się wydawać prosta, ale wielu właścicieli zapomina, że więcej zwierząt znaczy w prostej linii więcej nieczystości w klatce.


To, jak często musisz się zabierać za sprzątanie, zależy także od tego, jak szybko sama klatka się brudzi. Niektórzy hodowcy sprzątają zabrudzone miejsca, jak tylko zobaczą, że w danym kącie gromadzą się nieczystości - to sprawia, że rzadziej muszą urządzać wielkie sprzątanie całej klatki, a także regularny zapach wydobywający się z klatki nie jest na codzień tak dokuczliwy.


Mocz chomików ma charakterystyczny silny zapach, dlatego niektórzy właściciele sprzątają klatki częściej niż raz w tygodniu właśnie z powodu tego przykrego zapachu. Jeśli masz więcej niż jednego chomika, to może się okazać, że ten nieprzyjemny zapach pojawia się bardzo szybko i sprzątanie klatki częściej niż raz w tygodniu będzie absolutnie niezbędne.


Ostatnim czynnikiem warunkującym częstość sprzątania jest rozmiar klatki. Jeśli Twoja klatka jest bardzo duża, wtedy bałagan będzie powstawał równomiernie na powierzchni całej klatki i sam zapach nie będzie tak dotkliwy. Lecz jeśli Twoja klatka dla chomika jest mała, to będziesz musiał ją sprzątać znacznie częściej.Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy