Jak często należy czyścić klatkę chomika?


To, jak często trzeba czyścić klatkę chomika, zależy od kilku czynników, takich jak:


  • Ile chomików posiadasz?
  • Czy klatka się szybko brudzi?
  • Czy drażni Cię zapach unoszący się z klatki?
  • Jak duża jest sama klatka?

W zależności od Twoich odpowiedzi na powyższe pytania, będziesz musiał sam zdecydować, kiedy należy sprzątać klatkę, ale generalną zasadą właścicieli jednego chomika jest sprzątanie klatki raz w tygodniu.


how often cleaning
To, jak często sprzątasz klatkę swojego podopiecznego, zależy od kilku czynników, jeśli jednak masz tylko jednego chomika i klatkę rozsądnych rozmiarów, to sprzątanie raz w tygodniu zupełnie wystarczy

Im więcej masz chomików, tym częściej musisz sprzątać. Ta zasada może się wydawać prosta, ale wielu właścicieli zapomina, że więcej zwierząt znaczy w prostej linii więcej nieczystości w klatce.


To, jak często musisz się zabierać za sprzątanie, zależy także od tego, jak szybko sama klatka się brudzi. Niektórzy hodowcy sprzątają zabrudzone miejsca, jak tylko zobaczą, że w danym kącie gromadzą się nieczystości - to sprawia, że rzadziej muszą urządzać wielkie sprzątanie całej klatki, a także regularny zapach wydobywający się z klatki nie jest na codzień tak dokuczliwy.


Mocz chomików ma charakterystyczny silny zapach, dlatego niektórzy właściciele sprzątają klatki częściej niż raz w tygodniu właśnie z powodu tego przykrego zapachu. Jeśli masz więcej niż jednego chomika, to może się okazać, że ten nieprzyjemny zapach pojawia się bardzo szybko i sprzątanie klatki częściej niż raz w tygodniu będzie absolutnie niezbędne.


Ostatnim czynnikiem warunkującym częstość sprzątania jest rozmiar klatki. Jeśli Twoja klatka jest bardzo duża, wtedy bałagan będzie powstawał równomiernie na powierzchni całej klatki i sam zapach nie będzie tak dotkliwy. Lecz jeśli Twoja klatka dla chomika jest mała, to będziesz musiał ją sprzątać znacznie częściej.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw komentarz

Zapisz się do Newslettera Omlet

Zamknij

Zapisz się, aby otrzymywać wieści o konkursach, nowościach, specjalnych ofertach i wielu więcej. To nic nie kosztuje!