Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Zdrowe zęby chomika


Zęby chomików są zazwyczaj bardzo twarde i zdrowe, ale i one od czasu do czasu mogą ucierpieć.


Zdrowe zęby chomika będą równej długości i przybiorą dość mocno żółty kolor. Nie denerwuj się, jeśli taki kolor zębów sprawia wrażenie nieco niechlujnego. Gdy chomiki dorastają, to zupełnie naturalne, że ich zęby staną się nieco ciemniejsze i żółte w porównaniu z czasem, gdy są młode.


healthy hamster teeth
Zęby chomików są dla nich kluczowe

Każdy ząb w każdym zestawie dwóch zębów na górnej i dolnej szczęce powinien być mniej więcej tej samej długości, co jego sąsiad. Dwa dolne zęby powinny być odrobinę dłuższe niż dwa górne. Jeśli jeden z zębów jest o wiele krótszy niż sąsiedni, to ten ząb może być po prostu złamany. I choć po jakimś czasie odrośnie, to w takim stanie może sprawiać Twojemu przyjacielowi ból lub po prostu utrudniać mu jedzenie.


Inna rzecz, na którą trzeba uważać, to objawy przerośniętych zębów. Zamiast szacować, czy dane zęby są za długie, czy nie, lepiej jest poobserwować samego chomika w jego zwyczajach i zachowaniu. Czy w okolicach pyszczka widzisz krew, a może ślady zębów na ciele, gdy się codziennie myją? I co najważniejsze, czy Twój chomik ma kłopoty z jedzeniem? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiadasz ‘tak’, to znaczy, że powinieneś zabrać chomika do weterynarza, aby on sprawdził zęby zwierzaka i w razie potrzeby przeprowadził zabieg korekcji.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy