Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Kłopoty z chodzeniem


Kiedy zobaczysz, że Twój zwierzaczek ma kłopoty z chodzeniem, to należy go zabrać do weterynarza. Poniżej wypisaliśmy potencjalne powody tego stanu, ale dokładną diagnozę będzie mógł postawić tylko weterynarz.


Upadki i wypadki - czy Twój chomik spadł z wysokości w ostatnim czasie? Jeśli tak, może mieć sparaliżowaną lub nawet złamaną nogę (a nawet nogi), co oznacza, że potrzebuje pilnej pomocy weterynarza.


Szkorbut - jeśli Twój chomik nie otrzymuje witaminy C, to może zachorować na szkorbut. W poważnych przypadkach, choroba ta potrafi sparaliżować tylne kończyny lub spowodować ich przykurcze, zmuszając Twojego chomika do skakania. Dlatego upewnij się, że podajesz swojemu chomikowi witaminę C oraz inne składniki odżywcze niezbędne do życia.


chomik dziwnie chodzi
Postawa i chód chomika mogą Ci dużo powiedzieć o jego stanie zdrowia

Udar - gdy chomik kołysze się do przodu i do tyłu, gdy siedzi, lub kołysze się na boki, gdy chodzi, to może on cierpieć z powodu udaru. Niektóre objawy udaru ustąpią, ale niektóre mogą już pozostać. Gdy zabierzesz swojego chomika do weterynarza, to będzie on mógł powiedzieć, jak rozległe są obrażenia i jakie jest prawdopodobieństwo całkowitego wyzdrowienia. Jeśli Twój chomik doznał udaru, to będzie mógł dalej żyć pełnią życia, czasami jednak będzie potrzebował Twojej pomocy w jedzeniu i piciu. Jeśli uważasz, że Twój chomik dostał udaru, to zabierz go do weterynarza. Zabieg w większości wypadków nie będzie konieczny, ale weterynarz Ci podpowie, jakie środki trzeba będzie przedsięwziąć, aby jak najlepiej pomóc zwierzęciu.


Odwodnienie - jeśli Twój chomik stanie się nagle apatyczny i nie rusza się zbyt wiele, to istnieje prawdopodobieństwo, że jest albo mocno odwodniony, albo poważnie choruje. Jeśli Twój chomik zdradza takie objawy i Twoim zdaniem nie zapadł on w sen zimowy, to najlepiej go zabrać do weterynarza.


Starość - gdy Twój chomik będzie się powoli starzeć, to będzie ograniczać swoją aktywność stopniowo i powoli. Podobnie jak ludzie, im starszy chomik, tym mniej będzie aktywny.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy