Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Ile czasu trzeba poświęcać chomikowi?


To, ile czasu będzie od Ciebie wymagać Twój chomik, zależy w dużej mierze od jego gatunku. A ponieważ różne gatunki mają różne wymagania, nasze podpowiedzi podzieliliśmy na trzy podstawowe typy udomowionych chomików.


Chomik syryjski – chomiki syryjskie muszą być trzymane osobno, potrzebują więc nieco więcej czasu i troski od swoich właścicieli, żeby były szczęśliwe. To może przyjąć kształt regularnej porcji przytulania i zabawy, ale także specyficznej stymulacji w postaci zabawek i gier na ich wybiegu.


Chomiki syryjskie są także większe od innych chomików, więc potrzebują więcej jedzenia i przestrzeni. Będą też potrzebowały częstszego czyszczenia niż ich mniejsi pobratymcy.


zabawa z chomikiem
Chomiki potrzebują rozrywki i mentalnej stymulacji

Chomiki chińskie i karłowate - chomiki chińskie i karłowate są mniejsze niż chomiki syryjskie, więc nie będą potrzebowały tak dużo jedzenia. Ich mały rozmiar nie oznacza automatycznie, że powinny być trzymane na mniejszym wybiegu. Choć małe, te chomiki mają ogromne pokłady energii i potrzebują przestrzeni, aby się wybiegać.


W przeciwieństwie do chomików syryjskich, chomiki karłowate (i czasem chińskie) mogą żyć razem w mniejszej lub większej harmonii - niektórzy nawet twierdzą, że one potrzebują towarzystwa, aby osiągnąć pełnię szczęścia. Im więcej jednak masz osobników, tym więcej przestrzeni będą one potrzebować, aby sobie nawzajem nie deptały po odciskach. Nawet jeśli Twoje chomiki na początku mogą ze sobą się całkiem nieźle dogadywać, to nie masz żadnej gwarancji, czy będą się dalej lubić w przyszłości.Powiązane produkty

Zdjęcia użytkowników

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy