Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Ile kosztuje chomik?


Chomiki są stosunkowo niedrogimi zwierzętami, ale samo zwierzę powinno się znajdować na samym dole Twojej planowanej listy wydatków za klatką, wyściółką, zabawkami, kołowrotkiem, poidłem i miską na jedzenie. Sumaryczny koszt tego całego ekwipunku (jeśli kupujesz sprzęt dobrej jakości!) może wynieść nawet kilkaset złotych, jeśli jednak zamierzasz hodować tylko jednego chomika, to większość z tych rzeczy będziesz musiał kupić jedynie raz.


Niezależnie od tego, czy chcesz sobie sprawić chomika syryjskiego, chińskiego, czy któregoś z karłowatych, ceny nie różnią się specjalnie w zależności od gatunku, chyba że dany gatunek lub odmianę jest bardzo trudno dostać w Twoim miejscu zamieszkania. Samo zwierzę kosztuje w sklepie zoologicznym od 10 do kilkudziesięciu złotych, w zależności od samego sklepu i gatunku chomika. I choć w sklepach znajdziesz wiele różnych chomików, to pamiętaj, że zamiast kupować zawsze możesz spróbować adoptować chomika, który potrzebuje nowego domu!


utrzymanie chomika
Chomiki możesz adoptować tak w schroniskach, jak i od osób prywatnych

Jeśli chodzi o koszty utrzymania, to chomiki prawie nic nie kosztują - powinno się to zamknąć w kilku-kilkunastu złotych tygodniowo na ich karmę i wyściółkę. Choć bardzo aktywne, chomiki wcale nie jedzą dużo i wcale dużo nie wydalają, dlatego wymagają karmienia raz dziennie oraz czyszczenia klatki raz lub dwa razy tygodniowo. Oczywiście, częstotliwość sprzątania może zależeć od rozmiaru samego chomika, ich ilości w klatce oraz rozmiaru samej klatki.


W dłuższej perspektywie czasu będą Cię czekać pewne większe wydatki takie jak kupno nowego wybiegu czy ceny opieki weterynaryjnej, dlatego warto odłożyć nieco pieniędzy na takie chwile.Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy