Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Czy kupić chomika?


Niezależnie od tego, czy adoptujesz, czy kupujesz chomika, to wielka decyzja, która wymaga głębokiego przemyślenia i której nie warto podejmować w jeden dzień. Ta sekcja oferuje kilka porad, które pomogą Ci w odpowiedzi na pytanie, czy lepiej adoptować, czy kupić chomika. A jeśli potrzebujesz garści ogólnych porad, czy w ogóle sprawić sobie chomika, odsyłamy Cię do sekcji zatytułowanej "Czy warto sprawić sobie chomika?".


zakup chomika
Możesz kupić chomika w prawie każdym sklepie zoologicznym

Jeśli chcesz kupić sobie chomika, to dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy kupujesz zwierzę od hodowcy lub sklepu, któremu naprawdę zależy na dobru zwierząt. Niestety, w wielu wypadkach się zdarza, że sprzedawcy rozmnażają zwierzęta bez żadnej kontroli i planu, a później mierzą się z problemem miejsca dla wszystkich zwierząt, a same chomiki nie żyją w dobrych warunkach. Bardzo uważaj, jeśli chcesz kupić zwierzę w internecie lub w jakimkolwiek miejscu, gdzie nie możesz zobaczyć warunków, w jakich trzymane jest zwierzę. Jeśli sprzedawca trzyma razem wiele dorosłych chomików takich jak chomiki syryjskie, to powinna zapalić się w Twojej głowie od razu czerwona lampka. Te zwierzęta lubią być trzymane w samotności, jeśli więc są trzymane razem, oznacza to w prostej linii, że albo zostały szybko rozmnożone, albo są trzymane w bardzo dla nich stresujących warunkach.


Wielu ludzi, zanim kupią chomika, najpierw sprawdzają, czy mogą go adoptować ze schroniska czy z domu tymczasowego. Wielu pasjonatów udziela tymczasowego schronienia małym zwierzętom, nie tylko tyczy się psów czy kotów. Dziś już większość schronisk dla zwierząt powinna posiadać swoje strony internetowe, na których powinieneś uzyskać informacje, czy znajdują się tam chomiki, czy nie. W razie pytań, zadzwoń do schroniska.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy