Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Sprawić sobie chomika czy szczura?


Chomiki i szczury to bardzo różne zwierzęta i stawiają wobec swoich właścicieli zupełnie różne wyzwania i wymagania.


Przede wszystkim, w zupełnym przeciwieństwie do chomików, szczury należy trzymać w parach lub grupach, ponieważ same uschną z samotności. Wiele chomików należy trzymać osobno, ponieważ są bardzo terytorialne, z kolei szczury potrzebują przyjaciela do dotrzymywania im towarzystwa.


hamsters need room
Niektóre chomiki wolą żyć samodzielnie w klatce

Po drugie, szczury potrzebują bardzo dużego domku po to, aby nie walczyły ze sobą. W większości przypadków szczury są o wiele większe od chomików i z tego powodu potrzebują znacznie więcej przestrzeni. Jeśli trzymać je na zbyt małej powierzchni, zrodzi to bardzo szybko konflikty między poszczególnymi osobnikami.


Szczury więc nie tylko są większe od chomików, ale też muszą być trzymane w parach lub grupach. Czy masz zatem wystarczająco dużo miejsca dla dwóch szczurów? Jest ogólnie przyjęte, że każdy szczur potrzebuje dwa metry sześcienne klatki dla siebie. Dla dwóch szczurów potrzebujesz więc cztery metry sześcienne, a im więcej miejsca będziesz mógł dla nich przeznaczyć, tym lepiej.


Chomiki mocno się przywiązują
Szczury są większe niż największe chomiki

Niektórzy hodowcy twierdzą, że szczury są znacznie bardziej uczuciowe niż chomiki, ale to raczej zależy od charakteru danego osobnika. To prawda, szczury mogą być niezwykle uczuciowe, bardzo mocno się przywiązywać do swoich właścicieli i aktywnie poszukiwać akceptacji z ich strony. Szczury są też ogromnie inteligentne i zabawa z nimi jest niezwykle wciągająca.Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

Andrzej, 22 grudnia 2023

2m3 lub 4m3 :) to chyba jakaś pomyłka. 4m3 to szafa wysokości 2m, głębokości 60 cm i szerokości. 3. 35 m :)