Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Sprawić sobie chomika czy mysz?


Zarówno myszy, jak i chomiki to świetne zwierzęta domowe, ale różnią się od siebie temperamentem i wymaganiami w stosunku do hodowcy, dlatego przed dokonaniem wyboru należy się dobrze zastanowić.


Myszy, w przeciwieństwie do chomików, nie powinny być trzymane same. W środowisku naturalnym żyją w grupach, dlatego, jeśli chcesz, aby były szczęśliwe, także powinieneś je trzymać w parach lub większych grupach. Pomimo tego, że są sporo mniejsze od większości chomików, to bardzo aktywne zwierzęta, które potrzebują sporo miejsca, aby się wyhasać. Myszy będą skakać, biegać i wspinać się po całej swojej klatce i jest to coś, co będziesz oglądać z wielką przyjemnością. Takie ich zwyczaje oznaczają jednak, że będą one potrzebowały dużo miejsca, aby się wybiegać. I wraz z rozmiarem myszy w zależności od ich gatunku, będzie musiał też powiększać się wybieg dla nich.


chomiki czy myszy
Podczas gdy niektóre chomiki muszą być trzymane osobno, to myszy zawsze muszą być trzymane w parach lub grupach

Inne różnice między tymi zwierzętami to zapach. Podczas gdy niektórzy właściciele twierdzą, że ich myszy produkują tylko nieznaczną ilość przykrego zapachu, to wielu innych hodowców myszy skarży się na bardzo silny i specyficzny fetor, jaki się niesie z klatki, jeśli jej często i regularnie nie czyścić. Myszy znakują bowiem swoje klatki zapachem, aby się ze sobą komunikować, lecz, niestety, ten zapach jest bardzo intensywny i w prostej linii oznacza, że klatki dla myszy muszą być sprzątane częściej niż te dla chomików.


W zależności od gatunku chomika, na jaki się zdecydowałeś, być może będziesz mógł trzymać dwa chomiki ze sobą razem, i mogą one być sporo większe od myszy. Gdy będziesz się decydować, czy wybrać mysz czy chomika, warto też wziąć pod uwagę, czego oczekujesz od swojego zwierzęcia, a co ono może Tobie w zamian podarować. Ile zwierzaczków chciałbyś w efekcie mieć? Ile masz miejsca dla nich? Ile czasu jesteś w stanie poświęcić swoim zwierzętom? Odpowiedzi na te pytania powinny dać Ci pewną jasność w kwestii wyboru najlepszego zwierzęcia dla siebie.Zdjęcia użytkowników

Komentarze

Kubix, 3 czerwca 2020

Ja tam mam myszkę i jestem z niej bardzo zadowolony. To prawda , że śmierdzi ale można się do tego smrodu przyzwyczaić. I jeszcze jednego nie napisaliście o myszach: lepiej nie kupować jednej pary samców ponieważ mogą się pogryźć, a nawet zagryźć. Najlepiej kupić dwie lub więcej samiczek albo samiczkę i samca.