Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Czy warto adoptować chomika?


Jeśli zdecydowałeś się zaprosić chomika do swojego domu i masz już wszystkie niezbędne akcesoria, następne pytanie, na jakie musisz sobie odpowiedzieć, to skąd wziąć chomika? Adoptowanie chomika to chwalebna rzecz, ponieważ wielu ludzi, którzy sprawiają sobie chomiki, może się rozmyślić po jakimś czasie albo odkrywają, że mają na nie alergię. W niektórych schroniskach dla zwierząt na terenie całego kraju znajdziesz także porzucone chomiki, które będą szukać dla siebie nowego domu. Adoptując chomika nie tylko oszczędzasz pieniądze, które wydałbyś na chomika w sklepie, ale przede wszystkim pomagasz zwierzęciu w potrzebie. A ponieważ zwierząt w potrzebie jest, niestety, dużo, będziesz mógł także przebierać w dostępnych gatunkach i odmianach. I w końcu, biorąc chomika ze schroniska zdobędziesz nie tylko zwierzę dla siebie, ale też pomożesz samemu schronisku.


Adopcja zwierzęcia zamiast jego kupowanie jest też lepsza z jeszcze jednego powodu - daje Ci dostęp do fachowej porady. Co prawda, wielu pracowników sklepów zoologicznych posiada dużą wiedzę na temat zwierząt pod ich opieką, to jednak ludzie ze schroniska dla zwierząt mają tę przewagę, że spędzili z Twoich przyszłym zwierzaczkiem już kilka tygodni i wiedzą sporo na temat samego osobnika - nie ma lepszej osoby, którą można by zapytać o opinię i poradę.


adopcja
Adopcja chomika to świetny sposób na pomoc zwierzęciu w potrzebie

Gdy chodzi o same koszty, nie ma wielkiej różnicy między kupieniem a adopcją chomika. W schronisku nie poniesiesz żadnych kosztów, lecz najczęściej nie będziesz mógł adoptować zwierzęcia od razu - pracownicy schroniska będą chcieli mieć pewność, że zwierzę idzie w dobre ręce i że z pewnością do nich nie wróci po kilku tygodniach.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy