Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Ile kosztuje ściółka dla chomika?


Za cenę od 20 do 40 zł możesz dostać torbę ściółki 30 kg. Twój chomik będzie potrzebował dużej ilości ściółki w swojej klatce, aby mógł zaspokoić swój naturalny instynkt kopania. Dostępnych jest wiele rodzajów ściółki, a właściciele toczą w internecie niekończące się dyskusje na temat tego, która jest najlepsza. I choć wciąż nie ma pełnej zgody co do tego, która jest najlepsza, jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć o każdej z dostępnych. Weź pod uwagę, że będziesz musiał dostarczać swojemu zwierzaczkowi ściółki w dużych ilościach, aby chomik mógł się w niej cały zakopać.


wybór ściółki
Chomiki uwielbiają zakopywać się w swojej ściółce

Czego nie kupować


Ściółki z takich materiałów jak trociny sosnowe czy cedrowe nie są dobre dla chomików, ponieważ mają ostre krawędzie i mogą wbijać się w skórę zwierzęcia. Trociny drewniane łatwo się pylą i przez to mogą wywołać choroby układu oddechowego u zwierząt - jedyne trociny, które są w pełni bezpieczne, to trociny osikowe, ale nie są one wygodne dla Twoich małych przyjaciół.


Nienaturalna, puchowa ściółka - pomimo, że z wyglądu sprawia wrażenie bardzo wygodnej, ten materiał może spowodować kłopoty, jeśli dostanie się do przewodu pokarmowego zwierzęcia. Istnieje też ryzyko, że chomik się w to zaplącze i nie będzie potrafił się wydostać, a podczas próby wyszarpania się z tego złamie sobie nogę lub dozna innego paskudnego urazu. Najlepiej trzymać się produktów naturalnych.


Gazety - początkowo może Ci się to wydawać tanią, dobrą opcją, ale weź pod uwagę, że atrament używany do druku gazet jest toksyczny i niebezpieczny dla zwierząt.


Ściółka zapachowa - podobnie jak z gazetami, może Ci się taki pomysł początkowo podobać, ale chemikalia, jakich producenci używają do aromatyzowania ściółki, mogą także być trujące dla Twojego chomika.


Ściółki przeznaczone dla kotów czy psów - dla małych zwierząt mogą być one bardzo drażniące i niewygodne, mogą być także dla nich niestrawne.


Co kupić


Ściółka z włókien roślinnych - jeśli chcesz zafundować swojemu zwierzaczkowi miękką ściółkę, to należy pamiętać o tym, by była to ściółka z włókien roślinnych. Włókna syntetyczne mogą wywołać poważne problemy w systemie pokarmowym chomika, a jeśli chomik zje je w dużej ilości, to mogą one być dla niego nawet śmiertelne. Jeśli tekst na opakowaniu ściółki ostrzega Cię, że ten produkt jest niejadalny, to trzymaj się od niego z daleka.


Ścinki papierowe - papier pozbawiony atramentu jest jak najbardziej w porządku. Papier w bladym kolorze lub po prostu biały pomoże Ci także dostrzec objawy choroby u Twojego zwierzaczka, takie jak problemy z wydalaniem moczu lub kału, czy nawet krwawienie.


Siano - czy jest to dobry wybór, czy nie, zależy od gatunku chomika, który masz, zwłaszcza od długości futra Twojego zwierzątka. Dla przykładu, jeśli Twój chomik ma długie futro, to wyłożenie jego klatki sianem może być nie najlepszym pomysłem, ponieważ włókna siana mogą się przyczepić do futra. Jeśli obstajesz przy sianie, to najlepiej kupić takie, które zostało przygotowane specjalnie dla małych zwierząt. Najlepiej też unikać słomy. Słoma nie jest dobra dla chomików, ponieważ jest naprawdę szorstka i twarda i może zranić skórę i oczy Twojego zwierzęcia. Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy