Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czy chomik to coś dla Ciebie?


Chomiki to wspaniałe zwierzęta i są one hodowane przez tysiące szczęśliwych hodowców na całym świecie. To zwierzaki o wyjątkowym charakterze, które są zdolne zbudować szczególnie silną więź ze swoimi właścicielami. W porównaniu z innymi zwierzętami, o chomika łatwo zadbać, ale zdecydowanie nie nadają się dla małych dzieci, a nawet gdy dziecko ma więcej niż 10 lub 11 lat, to rodzice przez cały czas muszą trzymać rękę na pulsie, aby mieć pewność, że zwierzątku nie dzieje się krzywda.


Chomiki to bardzo uczuciowe zwierzęta i stają się świetnymi przyjaciółmi całej rodziny, lecz zanim podejmiecie decyzję, że chcecie być odpowiedzialni za życie tych cudownych zwierzątek, warto zadać sobie kilka pytań. Po pierwsze, każdy z domowników powinien bardzo chcieć mieć takiego zwierzaczka, zanim przekroczy on Wasze progi. Choć klatka dla chomika nie zabiera dużo miejsca, to jednak chomiki potrzebują codziennej troski i wymagają regularnego sprzątania swoich klatek. Na całe szczęście, w nowocześnie zaprojektowanych klatkach takich jak nasz Qute, ta czynność zajmuje około minuty.


czy powinienem sobie kupić chomika
Tak jak każde inne zwierzę, także chomik wymaga regularnej troski

Po drugie, warto wziąć pod uwagę, że chomiki to zwierzęta nocne. I choć niektóre z nich mogą się przestawić w taki sposób, że będą wstawać późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem, to nie powinno się ich budzić za dnia, ponieważ jest to dla nich męczące i stresujące. A to oznacza, że jeśli zwierzątko jest przeznaczone dla dziecka, ich tryby aktywności będą się diametralnie różnić, a przez to możliwość interakcji i wspólnej zabawy będzie bardzo ograniczona. Chomiki lepiej się nadają dla ludzi, którzy nie lubią się wcześnie kłaść do łóżka, bo dzięki temu mają oni więcej sposobności, by spędzić czas ze swoim zwierzaczkiem. To wspólne spędzanie czasu jest bardzo ważne dla obu stron, ponieważ chomiki są niezwykle zależne od swoich właścicieli, gdy chodzi o rozrywkę i towarzystwo, zwłaszcza gdy są trzymane same w klatce (a często właśnie tego potrzebują).


zabawa z chomikiem
Chomiki uwielbiają spędzać czas ze swoimi właścicielami

Po trzecie, chomiki należy oswoić. Muszą się najpierw przyzwyczaić, że wokół nich są ludzie, którzy nie robią im krzywdy, a się nimi opiekują. W zależności od tego, jaką rasę chomika dla siebie wybierzecie, ten proces oswajania zwierzęcia może być krótki lub długi.Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy