Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Dlaczego chomiki zastygają w miejscu?


Takie zachowanie może mieć wiele powodów: mogą zastygnąć w miejscu tak ze strachu, jak i z zaskoczenia, albo mogą przerwać daną czynność, aby się przysłuchać czemuś, czego nie są do końca pewne. Jeśli zdarza się to dość często, to być może będziesz się musiał zastanowić nad przeniesieniem klatki w spokojniejsze miejsce, to jednak wspomniane objawy nie powinny być niepokojące. Jeśli jednak Twój chomik zastyga zdecydowanie za często i masz wrażenie, że bez powodu, to lepiej zabrać go do weterynarza na kontrolę.


Najczęstszą przyczyną zastygania w miejscu jest strach. Czy Twój chomik przybył do Ciebie niedawno? Jeśli tak jest, to musisz sobie zdać sprawę, że wiele rzeczy w Twoim domu może go przerażać, począwszy od nowych widoków i twarzy, przez zapachy aż do dziwnych dźwięków. Nawet jeśli Twój chomik mieszka z Tobą już od dłuższego czasu, to wciąż wiele rzeczy w Twoim i jego otoczeniu może go niepokoić. Bardzo często chomiki mogą tak reagować na dźwięki z telewizora. Pomyśl o wszystkich dziwnych hałasach, jakie potrafi wyemitować telewizor: od szczekania psów, przez huki i stuki do muzyki - każdy z nich może przestraszyć chomika.


hamsters stay still
Niekiedy chomiki dosłownie zastygną w miejscu

Jeśli nagle Twój chomik przestanie się ruszać, to raczej po to, by wyostrzyć swoje zmysły i dowiedzieć się, co jest źródłem niecodziennego widoku, hałasu lub zapachu. Chomiki nie mają dobrego wzroku, bardziej więc tutaj polegają na swoim węchu i słuchu - jeśli więc się nie ruszają, to łatwiej im usłyszeć wszystko, co się dzieje wokół. Chomiki żyjące na wolności postępują dokładnie tak samo, aby dowiedzieć się wszystkiego o swoim otoczeniu - zastygając też w miejscu zmniejszają szansę dojrzenia ich przez drapieżniki.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy