Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Chomik ciągle gryzie klatkę


Kraty klatki to niedobry materiał dla Twojego chomika na ćwiczenie zębów - są zbyt twarde, by się przez nie przegryźć, a poza tym mogą być przyczyną poważnych problemów u Twojego chomika z zębami, ponieważ mogą albo złamać mu zęby, albo je skrzywić, doprowadzając przy okazji do ran pyszczka i głowy.


Jeśli Twój chomik uporczywie gryzie kraty klatki, to jest to najprawdopodobniej wskazówka, że jest mu źle i coś należy w jego życiu zmienić. Gryzienie klatki może być spowodowne przez wiele czynników, w tym przez: nudę, brak przestrzeni lub przerośnięte zęby.


rany i otarcia od gryzienia klatki są bardzo bolesne
Gryzienie klatki może się brać z kilku różnych przyczyn

W większości sytuacji chomik sam będzie sobie organizował czas i rozrywki. Wielu hodowców jednak twierdzi, że przynajmniej raz dziennie należy go wyciągać z klatki i się z nim bawić. Jeśli chomik gryzie szczeble swojej klatki, to najpierw spróbuj go właśnie wyciągnąć z klatki i się z nim pobawić. Spróbuj bawić się z nim przez jakiś czas tak często, jak Ci na to czas pozwala, i zobacz, czy gryzienie ustanie lub się zmniejszy.


Inna możliwość to zapewnienie Twojemu chomikowi czegoś, co będzie mógł sobie podgryzać. Chomiki mają bardzo długie zęby, które cały czas rosną. Jeżeli nie mają niczego pod łapą, na czym mogłyby sobie piłować i ostrzyć zęby, to zaczną obgryzać cokolwiek, co w większości przypadków oznacza obgryzanie właśnie prętów klatki. Możliwe rozwiązanie to kupienie chomikowi gryzaka. Gryzak w tym wypadku oznacza specjalnie przygotowane nietoksycznie traktowane drewno, które Twój chomik może przerobić na wióry, odreagowując stres, zabijając nudę i pielęgnując zęby jednocześnie.


A jeśli wypróbowałeś obydwa wyżej wymienione rozwiązania i problem wciąż pozostaje, to istotą problemu może być sama klatka. Chomik może próbować z niej uciec, bo jest dla niego za mała - jeśli jest zmuszony do mieszkania w miejscu, którego nie lubi, to zupełnie naturalne jest, że będzie się stamtąd chciał wydostać.


Jeśli żadne z powyższych działań nie odnosi skutku, to zastanów się nad kupnem dużej szklanej klatki, która nie ma żadnych prętów, szczebli, krat itp. Najczęściej będą to używane akwaria, a ponieważ są słusznych rozmiarów, to dobrym pomysłem jest dokładne wymierzenie zarówno akwarium, jak i miejsca na nie, zanim dokonasz zakupu.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

Kuba, 22 March 2021

no calkiem pomogło, polecam wypróbować te sposoby bo gdy je przetestowalem chomik mniej tą klatkę gryzł. pozdrawiam


Julia, 5 January 2019

No nawet pomogło i mniej gryzie zabrałam mu coś tam i nawet ma wiencej miejsca w klatce no i jest spokojniejszy.