Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Chomik ciągle się drapie


Jeśli Twój chomik nie przestaje się drapać, to jednymi z najpowszechniejszych powodów takiego zachowania są wysuszona skóra, nużyca, świerzbowiec lub jakaś reakcja alergiczna.


Jeśli uszy Twojego chomika są suche i skóra na nich się łuszczy, to może to być kwestia przesuszonej skóry - nie ma powodów do obaw, wielu ludzi też się z tym boryka. Problem można rozwiązać poprzez smarowanie tyłu uszu wazeliną raz dziennie. To powinno wystarczyć, aby przynieść chomikowi nieco ulgi, a skórę utrzymać jędrną i nawodnioną.


Inną przyczyną drapania może być nużyca. Nużeńce to rodzaj roztoczy, które wywołują u zwierzęcia suchą, podrażnioną skórę, strupy i zrogowacenia. Roztocza są mikroskopijne, ale pomimo swoich minimalnych rozmiarów, powoduje u zarażonego zwierzęcia wielką niewygodę i mnóstwo bólu, ponieważ zakopują się pod skórą i podrażniają mieszki włosowe. To bardzo ważne dla Twojego zwierzęcia, aby jak najszybciej zaradzić tej chorobie przez wizytę u weterynarza, ponieważ jest bardzo bolesna.


mange is very painful
Zdrowe chomiki nie mają żadnych problemów ze skórą i nie będą się często drapać

Jeśli Twoje zwierzę ma suchą, podrażnioną skórę na całym ciele, to przyczyną tego stanu może być świerzbowiec. Świerzbowce też należą do roztoczy, ale w przeciwieństwie do nużeńców, żyją na skórze zarażonego zwierzęcia. W małej liczbie nie stanowią dużego zagrożenia, lecz jeśli pozwolić się im rozmnożyć, to problem stanie się nieznośny. Skóra Twojego chomika bardzo wtedy zrogowacieje i zwierzę może utracić część futra. Jeśli zauważysz takie objawy choroby, to zabierz swojego chomika do weterynarza.


Inne wytłumaczenie drapania to alergia na coś, co znajduje się w klatce. Jeśli okaże się, że Twój chomik jest alergikiem, to może się to właśnie objawiać drapaniem. Alergie są niebezpieczne, jeśli nie będziesz ich leczył. Obserwuj chomika, czy drapaniu towarzyszy kichanie, świszczący oddech, katar lub ropa z oczu - połączenie drapania i jednego z tych objawów sugeruje właśnie reakcję alergiczną na coś nowego w otoczeniu chomika.


Nie zapominaj, że zwierzę może cierpieć na wiele chorób jednocześnie. Jeśli się więc drapią i jednocześnie mają katar i kłopoty z oddychaniem, mogą mieć jednocześnie świerzbowca i zakażenie dróg oddechowych. Jeśli nie jesteś w stanie rozszyfrować, dlaczego chomik się tak dużo drapie, najlepiej zabierz go do weterynarza, a on postawi właściwą diagnozę.Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy